Get Adobe Flash player

BARBARA TOFFEL

Barbara Toffel urodziła się w  1963 r. w Nowym Sączu, mieszka w Krakowie. 

Od wielu lat zajmuje się koronkami i haftem. Tradycje rękodzielnicze wyniosła z domu rodzinnego w Nowym Sączu, gdzie zdobywała podstawowe umiejętności. Swój warsztat twórczy doskonaliła na różnych kursach i warsztatach, między innymi  na  Warsztatach Rękodzieła Artystycznego  prowadzonych  przez Jadwigę Węgorek.

Od ponad dziesięciu lat zajmuje się przede wszystkim wykonywaniem koronki frywolitkowej.  Barbara Toffel swoje prace prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych w różnych miejscach w kraju.  W 2011 i 2012 roku  prezentował swoje prace na wystawach  organizowanych  w Galerii Rękawka  działającej w Domu  Kultury Podgórze w Krakowie.  Wystawa w 2011 roku była zatytułowana  Cztery pory roku a, w 2012 r. Wspólna pasja łączy pokolenia. Wiedzą, umiejętnościami i pasją dzieli się z innymi na pokazach i warsztatach rękodzieła artystycznego, gdzie przedstawia historię koronek, technikę wytwarzania oraz prezentuje tradycyjne wzory. Łączy z powodzeniem tradycję ze sztuką użytkową, wprowadzając nowatorskie elementy zdobnicze. 

Bierze udział w wielu  kiermaszach  targach  i przeglądach sztuki ludowej  m.in. uczestniczyła  w Jarmarku Świętojańskim w Lanckoronie, Folkloriadzie Jurajskiej, Jarmarku Świątecznym „Zawitały Anioły” w Zawierciu, Jarmarku Podhalańskim w Nowym Targu, Ogólnopolskiej Wystawie Rękodzieła Artystycznego „Z nici Ariadny” w Łodzi, w Festiwalu Aniołów w Lanckoronie, Targach Wielkanocnych w Krakowie i Międzynarodowych Targach Sztuki Ludowej w Puchovie na Słowacji.

Za prezentowane prace na konkursach i przeglądach  otrzymuje  pochwały, wyróżnienia i nagrody. , zbiera pochwały i otrzymuje nagrody za szczególny wkład w rozwój sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego.

Prace  Barbary Toffel znajdują się w zbiorach osób prywatnych na całym świecie.

Do  Stowarzyszenia Twórców Ludowych należy  od  2009 r .                                  

KONTAKT

kom . 606 74 10 26