Get Adobe Flash player

UDZIAŁ W IMPREZACH

Konkursy 2016

Chlipała Jerzy – plastyka obrzędowa
- II miejsce – Konkurs na tradycyjne ozdoby z bibuły i słomy pn. Kwiaty Polskie Myślenice
Grochola Małgorzata - koronka klockowa
- wyróżnienie - Konkurs DMC „Koszyczek Wielkanocny” Pruszcz Gdański
- I miejsce - Konkurs na „Ozdobę Świąteczną” z wykorzystaniem kordonka Babylo Pruszcz Gdańsk-
 - II nagroda - XXII Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej Bobowa kategoria koronka wieloparkowa
- III miejsce – Konkurs „ Csipkes taska” Torebka wizytowa lub codzienna ozdobiona koronką Węgry Nagykallo
Kirsz Jan – szopki
- I miejsce - 74 Konkurs Szopek Krakowskich – kategoria „Miniaturowe” Kraków
Krzanik Anna - koronka klockowa
- III nagroda - X Konkurs Rękodzieła Artystycznego  
- nagroda za najlepsze prace prezentowane podczas XLIX Ogólnopolskich Targów Sztuki Ludowej w Kazimierzu Dolnym
Lassak Anna i Kazimierz – folklor
Zespół „Hamernik”
- wyróżnienia: w tańcu zbójnickim i parach solowych;  Lassak z Julią Skiba, Sławomir z Moniką Lassak, Kazimierz z Anną Lassak. oraz tancerki Moniki Lassak - Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej
- I miejsce – śpiew dziewcząt- Sabałowe Bajania –Bukowina Tatrzańska
- I miejsce –instrumentalisty Mirosław Lassak- Sabałowe Bajania –Bukowina Tatrzańska
- udział - Mowa starosty - K. Lassak- Sabałowe Bajania –Bukowina Tatrzańska
- udział instrumentalista Mirosław Lassak- M.F.F.Z.G. – Zakopane
- udział Grupy Śpiewaczej Dziewcząt i instrumentalisty M. Lassaka. - Żywiec - F.F.G.P
Zespół „Mali Hamernicy
-  I miejsce – Zespół. - Festiwal „ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI” Dąbrowa Górnic
- II miejsce-  Grupa Śpiewacza. - Festiwal „ZAGŁĘBIE I SĄSIEDZI” Dąbrowa Górnicz
- udział- Konkurs na warkocz-  Poroniańskie Lato- Kasia i Zuzia Szeliga
-II miejsce -  „Mistrz-Uczeń” A. Lassak z Julią Wolny, Magdaleną Miarka i Weroniką Kucharczyk - Festiwal Folkloru Górali Polskich- Żywiec
- wyróżnienie dla tancerki Weroniki Kucharczyk. Przeziyracka – Biały Dunaje
Anna
- wyróżnienie jako „tancerki” na „Karnawale Góralskim”
- I miejsce w Grupie Śpiewaczej podczas „Sabałowych Bajań” w Bukowinie Tatrzańskiej
- II miejsce jako „Mistrz Uczeń” śpiewaczka oraz udział w Grupie Śpiewaczej -  Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywc
Kazimierz
- udział  Mowa Starosty – „Sabałowe Bajania w Bukowinie T
-wyróżnienie w Nagrodzie Województwa Małopolskiego im. Romana Reinfussa
-I  miejsce w slalomie gigancie w Zębie oraz statuetka dla najstarszego zawodnika.
Słonina Zdzisław – malarstwo na szkle, rzeźba
- I nagroda – XV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski „ Patroni Naszych Kościołów” Św. Marcin Bystra Podhalańska
- wyróżnienie – 40 Konkurs Amatorskiej Twórczości Plastycznej MOK Nowy Targ
Toffel Barbara – koronka frywolitkowa
- Grand Prix oraz  I miejsce - X Konkurs Rękodzieła Artystycznego - nagroda ufundowana przez: posła do Parlamentu Europejskiego Pana Jerzego Buzka – wycieczka do Brukseli i dyplom, oraz  poseł na Sejm RP Panią Halinę Respondek  - nagroda rzeczowa i dyplom
-wyróżnienie - Konkurs na „Ozdobę Świąteczną” z wykorzystaniem kordonka Babylo Pruszcz Gdańsk
Tokarz Jadwiga – koronka
- I nagroda - Konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową Wiśniowa
Węgorek Jadwiga – koronka klockowa
-udział – Konkurs „Zaprezentuj swoje pomysły” Goleszów
-wyróżnienie - XXII Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej Bobowa kategoria koronka wieloparkowa dwukolorowa komplet 5 sztuk
 -wyróżnienie – Konkurs „ Csipkes taska” Torebka wizytowa lub codzienna ozdobiona koronką Węgry Nagykallo
Franciszek Wiercioch – rzeźba
- wyróżnienie II stopnia – XV Ogólnopolski Konkurs Rzeźbiarski „ Patroni Naszych Kościołów” Św. Marcin Bystra Podhalańska
Zając Bogumiła – koronka klockowa
- III miejsce  XXII Ogólnopolski Konkurs Koronki Klockowej Bobowa kategoria  koronka nowoczesna - nieautorska
- udział Konkurs na ręcznie wykonaną serwetkę Muzeum Tkactwa Kamienna Góra
 


imageimageimage